Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

babalar günü nasıl ortaya çıktı neden kutlanır , babalar günü ne zaman ortaya çıktı , babalar günü niçin kutlanır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Babalar

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  babalar günü neden kutlanır

  Sponsorlu Bağlantılar
  babalar günü nasıl ortaya çıktı neden kutlanır,babalar günü ne zaman ortaya çıktı, babalar günü niçin kutlanır

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Babalar Günü Hangi Ayda Kutlanır
 3. babalar günü hangi tarihte kutlanır
 4. Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı babalar günü neden kutlanır
 5. Öğretmenler günü neden kutlanır
 6. Babalar Günü Ne Zaman Kutlanır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Babalar günü kutlaması nasıl ortaya çıkmış? Babalar gününün kutlandığı, Haziran ay’ının 3’ncü Pazar gününün anlamı nedri babalar günü neden kutlanır;  Amerika’nın Virginia eyaletinde yaşayan; Wılliam Smart; altıncı çocuğunu doğururken ölen eşi’nin ardından, tüm hayatını çocuklarına adar. Bunun üzerine; çocuklarından John, babasının doğum günü olan: 5 Haziran tarihinin, özel bir gün olarak kutlanması için, çeşitli yerlere müracaat eder ve bir kampanya başlatır. Bunun üzerine: ilk kez, resmen 19 Haziran 1910 tarihinde, Amerika-Washington-Spokane şehrinde “Babalar Günü” kutlaması yapılır.

  Takip eden tarihi süreçte: 1924 yılında, Babalar Günü, Amerika’da, bizzat Devlet Başkanı Calvin Coolidge tarafından kutlanır. 1966 yılında ise, yine Amerika Başkanı Lyndon Johson tarafından; her yılın, Haziran ayının, 3’ncü Pazar gününün “Babalar Günü” olarak kutlanması, resmen ilan edilir. Avrupa kıtasında “Babalar Günü” kutlamaları ise, 1954 yılında, İngiltere’de başlar ve buradan tüm kıt’aya yayılır.

  İşte “Babalar Günü” kutlamasının, ortaya çıkış hikayesi budur. Yani Amerikan kökenli bir uygulamadır.Fakat elbette kökeni önemli değil. Önemli olan yılda bir kez de olsa, babaların; bir anne, bir sevgili kadar önemli olduğunu hatırlamak ve kendisine hatırlatmak.
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.