Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

hastanenin görevleri nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Aile İçinde Hangi Görevleri Aldınız? Bu Görevleri Almak Niçin Önemlidir? Hz Muhammedin görevleri nelerdir, Peygamber Efendimizin Görevleri,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 53      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hastanenin Görevleri Nedir, Hastanenin Görevleri Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hastaların tedavi edildikleri sağlık kurumlarına verilen ad.Hastanelerin oluşu, çok eski devirlere gitmez. Hekimliğin, bir bilim olmaktan uzak olduğu devirlerde, hastalar, kendi evlerinde tedavi olurlardı. Bu sebeple, basit hastalıklarda bile ölüm oranı çok yüksektir. Fakat bugün, hastalar, hekimlerin, meydana gelmesine rağmen, fizyolojik görevin bozulması, bütün organizmayı kapsar.

  Göz ve kulak hastalıklarında, çoğu zaman, yalnız o organlarla ilgili fizyolojik görev noksanlığı olmasına karşılık tifo, tüberküloz, grip gibi hastalıklarda, bütün organizmayı ilgilendiren fizyolojik görev yetersizlikleri kendini gösterir. Bu bakımdan hastalıklardan bazıları, yerel ve geçici fizyolojik görev yetersizlikleri ile tehlikeli bir sonuç vermeden geçirilebildikleri gibi, gerek yerel, gerekse genel fizyolojik görev yetersizlikleri sonucu hasta organizma için, ölümle sonuçlanan durumlar meydana getirebilirler.
  Bugün, çok ilerlemiş bir durumda hastabakıcıların kontrolü altında bulunan ve her türlü tıbbî vasıtalar ve ilâçlarla bezenmiş bulunan hastanelerde tedavi edilmektedirler.
  Yurdumuzda, Hükümet Hastanesi, Belediye Hastanesi, İşçi Sigortaları Hastanesi,Özel Hastane, çeşitli kurumlar hastaneleri ,askerî hastaneler bulunmaktadır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Hastane ülkenin sağlığına bakan yerdir.Hastane insanın geçim kaynağıdır


 5. Kayıtsız Üye

  Hastane hasta insanlara bakılan yerdir.Hasta insanları iyleştimeye çalışlan yerdir.


 6. elmas

  teşekkürler çok işime yaradı saolun


 7. Kayıtsız Üye

  Çok sagolun )


 8. misafir

  iyi olmuş biraz daha ekleyebilirdininz ama saolun ödevime yaradı biraz çok az


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.