Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kişiye Özel Kanser Aşısı , kanser aşısında son gelişmeler , kanser tedavisinde son gelişmeler , kanser aşısının bilgileri ABDli bilim adamları kişiye özel kanser aşısı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kişiye Özel Kanser Aşısı, kanser aşısında son gelişmeler, kanser tedavisinde son gelişmeler, kanser aşısının bilgileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kişiye Özel Kanser Aşısı, kanser aşısında son gelişmeler, kanser tedavisinde son gelişmeler, kanser aşısının bilgileri  ABDli bilim adamları kişiye özel kanser aşısı geliştirmek için önemli adımlar atıyor. ABDde mayısta prostat kanserine karşı geliştirilen aşı onay alırken, çeşitli kanser türlerine karşı 12 aşı onay bekliyor...Amerikalı bilim adamları kanserli mücadelede yeni bir yöntem üzerinde çalışıyor. ABDnin Houston kentindeki ünlü Anderson Kanser Merkezinden Baltimoredaki Johns Hopkins Üniversitesine kadar birçok merkezde uzmanlar kişiye özel kanser aşısı geliştirmek için önemli adımlar atıyor.


  Aslında rahim ağzı ve karaciğer kanseri gibi hastalıklar için önleyici aşılar bulunuyor. Ancak araştırmacılar kanser olan kişilerin tümörlerini küçültmek için aşı geliştiriyorlar. Johns Hopkins Hastanesinden Profesör Leisha EmensVücuda tümörü reddetmeyi öğretiyoruz. Bağışıklık sistemini kullanan bu yöntem direkt olarak kanserli hücreleri hedef alıyor, dolayısıyla yan etkisi daha az oluyordiyor.
  İlk aşı onaylandı


  Aslında bilim adamları yıllardır kanserlere özel aşı hayali kuruyor. Ancak bugüne kadar vücudun kendi ürettiği kanserli hücreleri, bağışıklık sistemine “yabancı” olarak tanıtmakta zorlanıyorlardı. Bağışıklık sistemini daha iyi anladıktan sonra bu alanda da gelişme sağladılar.


  Amerikan Gıda ve Sağlık Dairesi(FDA) mayıs ayında ilerlemiş prostat kanserine karşı geliştirilen ilk kişiye özel aşıyı onayladı. Provenge isimli yöntemde hastaların tümörlerinden alınan parçalardan ayrıştırılan proteinler aşıya konularak tekrar hastaya enjekte ediliyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. kanser şiirleri- kanser ile ilgili şiirler
 3. Kanser ve sebepleri, kansere sebeb olan nedenler, kanser, kanser hastalığı ve nedenleri, k
 4. Akut kanser ağrısı - kronik Kanser ağrısı - vücutta batma tarzı ağrı - kanser ağrıları ner
 5. Kanser Şiirleri - Kanser ile ilgili Şiir - Kanser Hakkında Şiirler
 6. Rahim Ağzı Kanseri Serviks Kanseri Ve Aşısı kolposkopi - rahim ağzı kanserin kimlerde sık
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.