Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ayak bakımı nasıl yapılır , ayak bakımı önerileri ayak bakımı önerileri Ayak bakımında püf noktalar Ayak bakımı Genel Ayak Bakımı: İsveç Ayak Sağlığı'nda kuru sistem
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  ayak bakımı nasıl yapılır,ayak bakımı önerileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  ayak bakımı nasıl yapılır,ayak bakımı önerileri

  ayak bakımı önerileri
  Ayak bakımında püf noktalar
  Ayak bakımı

  Genel Ayak Bakımı:

  İsveç Ayak Sağlığı'nda kuru sistemle ayak bakımı yapılmaktadır. Kuru sistemde ayak suya sokulmadan işlem uygulanır. Doğru tırnak kesimi yapılır, deri kalınlaşmaları ve nasırlar temizlenir, kalınlaşmış tırnaklar inceltilir ve tırnağın doğal yapısını bozmadan tırnak kanalları temizlenerek gerekli destekler yerleştirilir. Genel ayak bakımı ayak problemleri için geliştirilmiş özel GEHWOL ayak kremleri ve solüsyonları kullanılarak yapılır.

  Nasır Bakımı:

  Nasır derinin belli bir bölümünün mekanik baskı altında kalarak kalınlaşması olarak tanımlanabilir. Problemin kaynağına göre birkaç bakımla düzelebilen ya da ömür boyu sürekli bakım yapılması gereken nasırlar olabilir. Parmak arasında, parmak üstünde, taban altında ya da topuklarda oluşan deri kalınlaşmaları ayak sağlığı uzmanı tarafından temizlenir. İyi sonuç elde edilebilmesi için düzenli bakım yapılması gereklidir.

  Batık Tırnak Bakımı:

  Toplumun çok geniş bir kısmında karşılaşılan bir problemdir. Yanlış tırnak kesimi, doğuştan gelen dönük tırnak yapısı, giyilen ayakkabılar ya da kazayla üzerine basılması gibi çok değişik sebeple ortaya çıkabilir. İsveç Ayak Sağlığında kiropodistler tarafından tırnağın batmadan doğru uzaması için tırnak kanalını temizleme ve destekleme işlemleri yapılır. Tırnak sağaldıktan sonra tekrar batmaması için gerekli önlemler konusunda tavsiyelerde bulunulur.

  VHO Osthold Spange Perfect, batık tırnak problemlerinin giderilmesi için uygulanan tel takma yöntemlerinin gelişmiş en son şeklidir. Bu teknik ile özel şekilli bir tel, uygun yöntemle tırnağa yerleştirilir. Bu sistem zamanla kancalaşarak ete baskı yapan tırnağın düzleşmesini sağlar. Böylece tırnak altında kalan hassas, varsa hasarlı dokunun iyileşmesine yardımcı olur. Bu teknik noninvaziv bir yöntemdir.

  Mantarlı Tırnak Bakımı:

  Mantarlı tırnaklar kalın, sert ve bozuk şekilli olurlar. Böyle tırnakları klasik tırnak makasıyla evde kesmek oldukça zordur. Özel makinelerle tırnak kalınlığı inceltilir. Doğru tırnak kesimi yapılır. Böylece hekimin tavsiye ettiği ilacın daha derine daha iyi nüfuz etmesi sağlanarak medikal tedaviye destek olunur.

  Diabetli Ayak Bakımı:

  Diabet hastaları ayaklarına en çok dikkat etmesi gereken hasta grubudur. Düzenli ve doğru ayak bakımı yaptırmak çok önemlidir. Bu kişiler için hatalı yapılan işlemler ya da ihmal edilen küçük ayak problemleri ilerde hoş olmayan ciddi sonuçlara yol açabilir. Yaşam kalitesini koruyabilmek için diabetli ayak konusunda bilgili ayak sağlığı uzmanı tarafından koruyucu ayak bakımı merkezimizde yapılmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ayak terlemesi için çözüm önerileri, Ayak Terlemesini Önleme Yolları, Ayaklarımızı Terleme
 3. Diabetli hastalarda ayak bakımı -Şeker Hastalarında Ayak Bakımı
 4. Ayak Bakımı-Yaz Ayak Güzelliği
 5. Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?
 6. Peygamberimizin Ayak izi - Efendimizin Ayak izi - Hz Muhammed s.a.v Mubarek Ayak Izleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.