Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlık lı Kilo Alma Yöntemleri , Kilo Alma , kilo alma diyet i , kilo alma ilaçları , kilo alma yolları , kilo alma yöntemleri

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri, Kilo Alma, kilo alma diyeti, kilo alma ilaçları, kilo alma yolları, kilo alma yöntemleri, sağlıklı kilo alma

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri, Kilo Alma, kilo alma diyeti, kilo alma ilaçları, kilo alma yolları, kilo alma yöntemleri, sağlıklı kilo alma  Genel olarak kilo vermek isteyen insanların sayısı kilo almak isteyenlerden çok daha fazla olsa bile kilo almak, şişmanlamak isteyenlerin sayısı da azımsanacak gibi değildir. İki durumda da bir anormallik söz konusu olduğu için ikisini de normal karşılamak gerekir. Kilo kontrolü her insan için her yaşta sağlık için önemlidir. Bu sebeple bu yazımda sağlıklı yollardan kilo alma yöntemlerini ele alacağım.

  Çeşitli kilo alma yolları :

  Öncelikle kilo almak demek basitçe tüketilen kaloriden çok vücuda kalori almak demektir. Bu da sadece ve sadece yiyerek olur fakat bu çabuk kilo almak için çok yemek yemeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu sebeple doğru zamanlarda doğru yiyecekleri yemek kilo alma yöntemlerinden en basitidir. Kilo almanın yolları zaten genelde çok bilindik gibi görünen fakat ihmal edilen şeylerin yapılmasına dayanır.
  1 – Günde 2-3 büyük öğün yerine 5-6 küçük öğün yapın.
  Öğün sayısının artırılması hem toplamda alınacak besin miktarını artırır hem de depolamayı artıracağı için şişmanlamaya yardımcı olur.
  2 – Düzenli spor yapın.
  Spor denilince sadece kilo vermek için yapılan bir aktivite gibi düşünülse de düzenli bir spor hayatı bütün hayatı düzenlediği gibi kilo almak isteyenlerin de vücudunun dengeye ulaşması için gereklidir. Bunun için bir fitness salonuna yazılmanızı ve düzenli olarak devam etmenizi öneririz. Alınan besinlerin tamamen yağ şeklinde depolanması kiloyu dengesiz olarak almanıza sebep olacağı için ileride şu an içinde bulunduğunuz durumdan çok daha kötü durumlara düşmenize sebep olabilir. Sağlıklı kilo alma yöntemi diyorsak bu işin içinde düzenli egzersiz olmazsa olmazdır.
  3 – Bol proteinli yiyecekler tüketin.
  Proteinli yiyecekler doğal yollardan kilo almanızı sağlayacak en önemli unsurlardır. Sağlıklı kilo alma yöntemlerinin en başında düzenli bir kas yapısı oluşturulması gelir ve bu kas yapısının oluşturulması da bol protein tüketilmesi ve düzenli egzersiz ile olur. Yumurtanın özellikle beyazı, tavuk, hindi ya da yağsız et gibi ürünler seçilmelidir. Yağ oranı az ve bol proteinli ürünler işe yarar çünkü kas çalışırken kandaki şeker bitince proteinler kasların yapısında kullanılmaya başlar ve istediğimiz kilo alma olayı da böylece gerçekleşir.
  4 – Egzersiz sonrası karbonhidratlı yiyecekler yiyin.
  Antreman sırasında vücuttaki karbonhidratlar öncelikli olarak kullanıldığı için en çok tüketilmiş olan karbonhidratları geri almak önemlidir. Her antremandan sonra karbonhidrat içeren basit ürünler tüketin.
  5 – Yemek yerken su içmeyin.
  Yemek yerken su içilmesi tamamen kilo alma karşıtı bir davranıştır. Zayıflamak isteyenlere genelde söylenir yemeklerle beraber su içilmesi. Yemekle beraber bol su tüketimi yiyebileceğiniz miktarı azaltır.
  6 – İştah artırıcı maddelere önem verin.
  Örnek olarak nane, kimyon gibi baharatlar iştah açıcı özellikleriyle bilinir. Yemeklerle beraber bunların tüketilmesi işer yarar.
  Unutmayın dünyada kilo almak istiyorum diyen tek kişi siz değilsiniz. Birçok insan kilo alma ilaçlarıyla, kilo alma programlarıyla, kilo alma diyetleriyle boğuşup duruyor. Sorunun çözümü ise sandığınız kadar zor değil.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazan ayında kilo alma yöntemleri
 3. Boy kilo Endeksi,Boy kilo oranı,Boy kilo oranı hesaplama,Boya Göre Kilo Hesaplama,Boya Gör
 4. Kilo Riski Ve Zararları Kilo Riski - Kilo Riski Nedir - Kilo Kaybı Hakkında - Kilo Kaybı N
 5. Gebelikte kaç kilo alınmalı Hamilelikte kilo alımı Hamilelik Döneminde Ne Kadar Kilo Alını
 6. Hemen kilo almak isteyen bayanlarımıza kilo alma yöntemleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.