Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sıcak Su İçmek Zayıflatır mı sıcak suyla zayıflama - sıcak suyun faydaları - sıcak suyun vücuda etkisi - kilo verme - diyet - rejim -

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  sıcak suyla zayıflama - sıcak suyun faydaları - sıcak suyun vücuda etkisi - kilo verme - diyet - rejim - ılık su zayıflatır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sıcak Su İçmek Zayıflatır mı

  sıcak suyla zayıflama - sıcak suyun faydaları - sıcak suyun vücuda etkisi - kilo verme - diyet - rejim - ılık su zayıflatır

  Sıcak su içmek, insana tokluk hissi verdiği için zayıflamaya yardımcı oluyor. Soğuk su ise tam aksine iştah açıp daha çok yemek yemeye yol açıyor.

  Soğuk su içmek ve hatta soğuk suda yüzmek, karnı acıktırarak daha çok yemek yenilmesine neden oluyor. İngiltere’de, soğuk suda yüzen ve spor yaptıktan sonra soğuk su içen kişiler üzerinde deneyler yapıldı. Araştırma sonucunda, bu kişilerin soğuk suda yüzerken daha sıcak suda yüzenlere oranla az kalori yaktığı belirlendi. Ayrıca, araştırmacılara göre; terli içilen soğuk su da sıcak suya oranla daha çok karın acıktırıyor. Sıcak su içmenin ise kişileri tok tutup zayıflattığını belirten uzmanlar, Zayıflamak isteyenler, sıcak su içmeli. Sıcak su, bağırsakları daha hızlı çalıştırırken fazla yağları da yakıyor diyor. Yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır.

  Su içmenin faydalarını bilmeyen yoktur. Peki su içmekten daha faydalı bir şey yok mu? Var! sıcak su içmek

  Sıcak su mide yüzeyinde kanda direkt olarak emilen birkaç maddeden biri. Beden suyu diğer bileşenlerden ayırmak zorunda kalmaz. Çinliler, 40 yaşından sonra oda sıcaklığından daha soğuk olan hiçbir şeyin bedene alınmaması gerektiğine inanırlar. Çünkü normal yaşlanma fiziksel değişimler getirir.

  Sıcak su vücudu nasıl etkiler

  Kan damarları daha az elastik olur ve içindeki birikim nedeni ile çapı küçülebilir, bu nedenle yüksek kan basıncı oluşabilir ve kan dolaşımı problemleri ortaya çıkabilir.

  Sindirim sistemi de daha az elastik olur, kabızlığa yol açar. Çinliler soğuk içip yemenin içsel organları daha çok büzdüğüne, problemleri daha da kötüleştirdiğine inanır.

  Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı sıcak suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir. Sıcak su sistemimizi temizler.

  Sıcak su neden yararlı

  Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur. İç organları ve kaburga kafesinin etrafındakı kasları gevşetir, daha derin nefes almanızı sağlar. Mide asidi etkilerini rahatlatir ve asit reflu semptomlarini rahatlatir. Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur. Kabızlığı giderir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diyet Ve 10 Diyet Kitabı, En iyi 10 Diyet Kitabı, diyet kitabı, diyet yemekleri, zayıflama
 3. Sıcak havada oruç tutmanın püf noktaları, Pratik Bilgiler, sıcak havalarda oruç tutarken s
 4. Dünyanın En Sıcak Ülkesi, Dünyanın en sıcak yeri neresi, Dünyanın en sıcak ülkesi hangisi
 5. Sıcak Demirci Mesleği ve Özellikleri, Sıcak Demirci Mesleği hakkında bilgi
 6. Sıcak yemek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.