Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Traş olurken dikkat edilmesi gerekenler Tıraş nasıl olunur Tıraş esnasında neler kullanılmalı Tıraş malzemeleri nelerdir Sakal Tıraş olurken nelere dikkat edilmeli Sakal tıraşı olurken genelde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sakal Tıraşı olurken nelere dikkat edilmeli

  Sponsorlu Bağlantılar
  Traş olurken dikkat edilmesi gerekenler
  Tıraş nasıl olunur
  Tıraş esnasında neler kullanılmalı
  Tıraş malzemeleri nelerdir


  Sakal Tıraş olurken nelere dikkat edilmeli  Sakal tıraşı olurken genelde cildimizi çok yıpratıyoruz, peki cildimize iyi davranmazsak ilerde ne gibi sorunlarla karşılacağımızı biliyor musunuz ? Eğer tıraş olurken aşağıdaki adımları uygulamazsanız ileride cildinizle ilgili büyük sıkıntılar çekebilirsiniz. İşte sakal tıraşı olurken dikkat etmemiz gerekenler.


  Erkek Cildi Kadın Cildinden Çok Farklı

  Erkeklerin cildi kadınların cildine oranla daha kalın ve dayanıklı olup, erkek cildinin sakal ve traş yüzünden daha çok yıpranması nedeni ile, bakımına daha da önem gösterilmesi gerekir. Günlük traşta yaralanma ve enfeksiyon problemleri ile karşı karşıya olan erkek cildi, kadın cildine oranla daha çok özen ister. Erkek ciltleri de kendi aralarında da bireysel farklılıklar gösterir.

  Tıraşın Cilde Verdiği Zararlar

  Islak ya da kuru traş, her ikisi de cildi kurutur. Özellikle ıslak traşta, yani traş bıçağı ile traşta kıl kökleri, foliküller daha çok travmaya maruz kalır. Bunun sonucunda kıl dönmeleri ve ihtilaplar ortaya çıkar. Bu cildi rahatsız eder ve dış etkenlere karşı hassaslaştırır. Bu problemleri doğru bir bakım ile en aza indirmek için her şeyden önce hijyene dikkat edilmesi gerekir. Kullanacağınız ürünlerin çok az alkol içermesine ve traş kreminin ya da köpüğünün cilt tipine uygun olmasına dikkat etmek gerekir.

  Tıraş Sonrası Bakım

  Traş öncesi bakım gibi traş sonrası bakım da önem taşır. Birçok erkek dezenfektan olsun diye kolonya ya da alkollü after shave kullanır; bu cilde faydadan çok zarar verir. Çünkü alkol hücre öldürücü etkisi ile traşta meydana gelen olası kesiklerin iyileşmesini geciktirir.
  Traştan sonra cilt tipine uygun bir after shave hem cildi dinlendirir, hem de besler.

  Daha rahat bir tıraş için uymamız gereken adımlar

  Cildi köpürtmeden önce sıcak su ile durulayın. Sıcak su, sakalı yumuşatır ve cildin gözeneklerinin açılarak sakalların kolayca kesilmesini sağlar.
  Sıcak su ile durulanmış cilde, traş kremi veya traş köpüğünü iyice yayarak masaj yapın. Traş köpüğü kullanılıyorsa ayrıca fırça kullanmak gerekmez. Köpük ıslatılmış avuca sıkılarak yüze yayılır.
  Kolay bir traş için 3 ya da 2 bıçaklı traş makineleri tavsiye edilir. Traş sırasında makinenizi sık sık sıcak su ile durulamak bıçaklar arasında köpük ve kesilmiş sakalların birikmesini önler.
  Çene ve boynun en son sırada traş edilmesi gerekir. Böylece su ve köpük, sakalların en sert olduğu bu bölgeleri yumuşatmak için cilt üzerinde daha uzun süre kalır.
  Traş işlemi bittikten sonra cildin soğuk su ile durulanması gerekir. Soğuk su cildin açılan gözeneklerini kapatarak, doğal dengesini tekrar bulmasını sağlar.
  Yumuşak bir havlu ile hafifçe nemi alınan cilde mutlaka traş sonrası bir bakım ürünü sürülmesi gerekir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken nelere dikkat edilmeli
 3. Oruçluyken sakal tıraşı olunur mu
 4. Sakal Tıraşı Nasıl Olunur tıraş makinaları - erkek cilt bakımı - sakalların traşı - sakal
 5. Ruj Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli
 6. LCD TV Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.