Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Erkekler Neden Konuşmaz? Erkekler Neden Susmayı Tercih Ediyor? Erkekler Neden Sessiz Kalır? Kadın lar genellikle erkeklerin konuşmadığından şikayetçi olurlar ama erkeklerin konuşkan olmadığı doğru bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Erkekler Neden Konuşmaz,Erkekler Neden Susmayı Tercih Ediyor?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Erkekler Neden Konuşmaz?
  Erkekler Neden Susmayı Tercih Ediyor?
  Erkekler Neden Sessiz Kalır?


  Kadınlar genellikle erkeklerin konuşmadığından şikayetçi olurlar ama erkeklerin konuşkan olmadığı doğru bir saptama değildir. En azından bunu genellemek tüm erkeklerin konuşmadığı düşüncesi doğru bir genelleme değil. “Erkekler neden konuşmaz?” sorusunun cevabını Psikiyatr Dr.Sabri Yurdakul’dan alıyoruz.

  Aslında erkekler de konuşur ama her zaman ve her yerde değil. Ayrıca erkeklerin kadınlara oranla daha az konuşması onların konuşacak konu bulmadıkları anlamına da gelmemektedir.

  Erkekler Nerede Ve Kimlerle Konuşur?

  Partnerinizin nerede ve kimlerle daha çok konuşutuğunu gözlemek aslında size bu konuda çok önemli ipuçları verecektir.
  Arkadaşları ile konuşuyor, onların yanında susmak bilmiyor ama sizin yanınıza gelince konuşmuyorsa bunun nedenlerini araştırmak gerekir. Beraberliğin ilk zamanlarında saatlerce konuşan, sabahlara kadar susmayan, telefonda saatlerce konuşan erkekler ne oluyor da sonra konuşmaz oluyorlar? Aslında bunun en büyük nedeni ilişkide konuşarak neyin ne kadar çözüldüğü ve konuşmanın sonunda neler olduğu ile ilgilidir.

  Erkekler Neden Susmayı Tercih Ediyor?

  Bayanların sözel yönünün kuvvetli olması ve tartışma konularında erkeklerin haklı çıkamadıklarını görmeye başlamaları, onları bir süre sonra konuşmaz hale getirmektedir. “Nasıl olsa söylediklerim işe yaramıyor, ben ne söylersem söyleyim sonunda o hep haklı çıkıyor, söylediklerimi bana karşı kullanıyor (erkekler söylediğini hemen unutur ama bayanlar asla unutmaz!)" gibi bir takım düşünceler, erkekleri suskunluğa itmektedir.

  Tekrar Konuşkan Hale Gelmeleri için Ne Yapılmalı?

  Erkekleri tekrar konuşkan hale getirmek için arada bir yaptığınız tartışmaları kazanmalarına izin vermeniz, tartışmayı o anda daha ileriye götürmeyip, “Sen zaten her zaman bunu yapıyorsun”, “Beni sevsen böyle yapmazdın” gibi söylemlerden uzak durmanız onu konuşmaya sevkedecektir. Ne kadar ise yaradığına siz bile şaşıracaksınız.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. erkekler neden aldatır
 3. Erkeklerin en çok tercih ettiği kokular, Erkeklerin Tercih Ettiği Koku, erkekler hangi kok
 4. Utangaç erkekler buraya, kadınlarla konuşmanın yolları, Kadınlardan çekinen utanan erkekle
 5. Erkekler Neden Ayrılamaz
 6. Erkekler neden agresif?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.